Aktuāli

Atpakaļ

Ziņas

/images/news/large/322.jpg

08.09.2016

Orientēšanās sacensības Pasaules tūrisma dienā

Atzīmējot Pasaules tūrisma dienu, 24.septembrī Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) sadarbībā ar biedrību “Remoss” rīko orientēšanās sacensības pa Jelgavu, Jelgavas novadu un Ozolnieku novadu. Sacensības būs izklaidējošs un izzinošs pasākums tiem, kas vēlas iepazīt tūrisma objektus un vēsturiskas vietas Jelgavas apkārtnē, veicot aizraujošus uzdevumus un aktīvi pavadot septembra pēdējo sestdienu draugu vai ģimenes lokā.

 

Pasaules tūrisma diena katru gadu starptautiski tiek atzīmēta 27.septembrī. Jelgavā un apkārtnē, atzīmējot šo dienu, sestdienā, 24.septembrī, norisināsies orientēšanās sacensības, lai sniegtu iespēju jelgavniekiem un pilsētas viesiem iepazīt tūrisma objektus Jelgavas pilsētā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā. Sacensībām ir aicinātas pieteikties komandas četru cilvēku sastāvā, startējot trīs sacensību klasēs – kājām pa Jelgavu, ar velosipēdiem pa Ozolnieku novadu vai ar automašīnām pa Jelgavas novadu. Sacensību laikā katrai komandai būs jāatrod vairāki kontrolpunkti sacensību teritorijā un jāizpilda darba uzdevumu lapa, kas ietvers dažādas ar tūrismu, atpūtu, izziņu un izklaidi saistītas vietas un objektus Jelgavā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā. Vairākos kontrolpunktos darbosies biedrības “Remoss” pārstāvji, kas iesaistīs komandas aktīvos un sportiskos uzdevumos.

 

Sacensību starts un finišs notiks 24.septembrī JRTC informatīvajā teltī Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa pagalmā, Akadēmijas ielā 1. Reģistrēšanās sacensībām notiks no pulksten 10 līdz 10.45, bet komandu startam paredzētais laiks būs pulksten 11. Sacensību uzdevums komandām jāizpilda līdz pulksten 15, kad tiks pieņemtas komandu izpildītās sacensību darba lapas.

 

Veiksmīgāko komandu apbalvošana notiks sacensību dienā Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa pagalmā pulksten 16.30. Katrā komandu klasē par uzvarētājiem tiks noteikti un apbalvoti trīs pirmo vietu ieguvēji, ņemot vērā iegūto punktu skaitu un finiša laiku. Dalībnieki ir aicināti veidot vienotu komandas vizuālo noformējumu saistībā ar tēmu “Tūrisms un ceļošana”, jo divas sacensību komandas tiks apbalvotas ar žūrijas simpātiju balvu.

 

Sacensībām iespējams pieteikties līdz 2016.gada 23.septembra pulksten 21. Pieteikt komandu sacensībām var pa e-pastu tic@tornis.jelgava.lv, norādot "Orientēšanās sacensības", pa telefonu 63005447 vai personīgi, ierodoties JRTC (Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī, Akadēmijas ielā 1). Sacensībām varēs pieteikties arī pasākuma dienā, 2016.gada 24.septembrī, JRTC no pulksten 10 līdz 10.45. Piesakot komandu sacensībām, jānorāda sacensībās pārstāvētā klase (kājām, velo vai auto), komandas nosaukums, dalībnieku vārdi un uzvārdi, kontaktpersonas e-pasts un mobilā tālruņa numurs. Dalības maksa sacensībās katrai komandai - 8 EUR.

 

Ar sacensību nolikumu var iepazīties šeit vai klātienē JRTC (Akadēmijas iela 1).

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs